Paski i kratka

czwartek, 27 lutego 2014

Trendy na nadchodzącą wiosnę z pewnością większości z Was są znane. Nie ma jakichś sensacji, właściwie wszystko znamy z zeszłego roku, tylko nieco inaczej jest łączone. I o łączeniu będzie tu mowa: już stało się oczywiste, że łączenie różnych wzorów, na pozór nie mających ze sobą nic wspólnego, stało się bardzo modne. Ale jest to dość trudne, gdyż nie ma reguły "co z czym". To wymaga wyczucia. Niektóre zestawienia nas zachwycają, niektóre zadziwiają, a niektóre śmieszą. W tym sezonie jest pewne ułatwienie – jeden ze sposobów to łączenie biało-czarnych wzorów z innymi biało-czarnymi, np. biało-czarne pasy i biało-czarne esy-floresy :-)

Swetry w pracy

poniedziałek, 24 lutego 2014

Pewnie nie raz zastanawiacie się czy do pracy wypada ubrać sweter? Jak najbardziej! W prawdzie sweter swetrowi nie równy i nie każdy się nadaje, ale jest spora grupa, która w sam raz będzie odpowiednia. 

Kontrasty

czwartek, 20 lutego 2014


„Życie to nie bajka” – znamy to bardzo dobrze. Słyszeliśmy to zdanie od dziadków, rodziców, nauczycieli, ale jako dziecko nikt tego tak do końca nie rozumiał i się tym nie przejmował. No chyba, że  w szkole poszło coś nie tak, to z ciężkim sercem wracało się do domu i wtedy, docierało do nas, że różnie to bywa. Studia to początki dorosłego życia, jeszcze trochę jesteśmy pod kloszem, ale już sami musimy zadbać o swoje sprawy. Potem praca, rodzina, obowiązki ... i nie jesteśmy już dziećmi. Świadomość, że teraz tak naprawdę kierujemy swoim życiem i to od nas zależy, czy będziemy z siebie dumni. 

Etno

poniedziałek, 17 lutego 2014

Witajcie, mam nadzieję, że po moim ostatnim poście nie zniechęciliście się do odwiedzania mnie na Blogu?  Tak jak uprzedzałam, ta stylizacja była dość kontrowersyjna. Ale tak często bywa – najpierw się oburzamy, potępiamy, wyśmiewamy, aż w końcu pokochamy! Nie twierdzę, że kalpki w stylu Birkenstock pokochają wszyscy, ale na pewno znajdą wielu zwolenników, a ja się do nich zaliczam. Mam zamiar wykorzystać rzadką okazję noszenia butów modnych i jednocześnie ... zdrowych;-)  

Birkenstock

sobota, 15 lutego 2014


Ten post na pewno wzbudzi wiele kontrowersji, ponieważ dzisiaj przedstawiam Wam Birkenstock. „Szpitalne klapki” po raz pierwszy pojawiły się na wybiegach wiosną 2013r. Nie zrobiły wrażenia na bywalcach pokazów mody. Przez fachowców zostały nazwane „najgorszym trendem roku” ale „amerykańska ulica” podchwyciła i pokochała je. W szybkim czasie znalazły uznanie wśród blogerek na całym świecie. Pojawił się nawet artykuł w Vogue.

Prasowanie - Igraszki z dress code'm

wtorek, 11 lutego 2014

Lubicie prasować?  Ja – NIE, zdecydowanie! Ale za to baaardzo lubię mieć perfekcyjnie wyprasowane rzeczy, szczególnie koszule. Dlatego prasuję: ustawiam sobie deskę przed telewizorem, a obok stertę nie wyprasowanych ciuchów, które marnie wyglądają. Powiedziałabym takie „brzydkie kaczątka”, które za sprawą mojego wielkiego talentu (!), zamienią się w „łabędzie” :D  Kiedy prasuję to musi być już idealnie dopracowane, dlatego jest to dla mnie wyczerpujące zajęcie. Zazwyczaj zajmuje mi ono całe po południe. Za to kiedy skończę, to z uwielbieniem patrzę na swoje dzieło! Potem bardzo szkoda mi te pięknie wyprasowane koszule ubrać;-)

Fryzjer i ... koronka

sobota, 8 lutego 2014


Fryzjer to osoba, która wiąże się z wielkimi nadziejami ale i taka, która przysparza najwięcej stresu.  Ja na przykład zawsze idę w przekonaniu, że ten akurat fryzjer, którego polecała koleżanka z nienagannym uczesaniem, zrobi mi taką fryzurę, że cały świat padnie mi u stóp, że wreszcie będę miała na głowie to, o czym zawsze marzyłam - idealną fryzurę;-) 

Coś na wzór Betha Fentona

czwartek, 6 lutego 2014

Wiem, wiem, trochę Was przetrzymałam ale złapała mnie grypa żołądkowa i trzy dni byłam nieżywa. Ale dzisiaj jest już dobrze i zabieram się do zaprezentowania mojej kolejnej stylizacji inspirowanej twórczością Betha Fentona. Czemu tak późno? No cóż, dzisiaj jest 5 luty imieniny Agatki, mojej córki i trochę poświętowaliśmy przy pysznym cieście. 
Córeczko, jeszcze raz, wszystkiego najlepszego! :)

To (nie) takie proste!

sobota, 1 lutego 2014
 
Witajcie!
Trochę Was przetrzymałam, ale to dlatego, że miałam "małe" kłopoty na łączach. Teraz jest już OK i mogę działać :-) Za nami piękna sobota, pełen relaks po pracowitym tygodniu, a ci, którzy spędzili go na wyjeździe też muszą "dojść do siebie":-)