Majówka

środa, 30 kwietnia 2014Kwiecień nam się już kończy i wchodzimy wielkimi krokami w maj. Najcudowniejszy miesiąc w roku. Czy Wy też tak uważacie? Uwielbiam maj: długie dni, krótkie noce, a co za tym idzie - długie ciepłe wieczory, wreszcie będzie można posiedzieć na tarasie i … po-grillować !!!  Tak, tak grillowanie czas zacząć!

Druga szansa

sobota, 26 kwietnia 2014
 Trochę się spóźniłam i dopiero dzisiaj mam dla Was nowy post. Oczywiście był tego powód: w ciągu dnia trochę działałam, odebrałam męża z lotniska, potem wyskoczyłam jeszcze po prezent urodzinowy i kiedy już go miałam, bardzo z siebie zadowolona, chodząc po Galerii spotkałam koleżankę, z którą dawno się nie widziałam. Gadu, gadu a czas leci … a w domu czeka na mnie córka bo mamy wymyślić strój na imprezę. Tytuł: lata 80! Hmm … ale jak to było? ;)

Słodkie lenistwo

wtorek, 22 kwietnia 2014

Te święta zaliczam do bardzo udanych: byliśmy "w gościach", goście byli u nas, było bardzo miło i oczywiście suto! Teraz trudno się wraca do codziennych zajęć, jeszcze bym sobie poleniuchowała:)

"Piptoły"

piątek, 18 kwietnia 2014
Ostatnio męczy mnie taki problem: 
jak powinno się nosić buty z wyciętymi palcami? 

Myślę, że większość powie – oczywiście bez rajstop, bez skarpet!!! A ja zastanawiam się: dlaczego? Dlaczego tak powinno się nosić?  Przecież elegancka kobieta nigdy nie pokazuje się bez rajstop lub też pończoch! Ktoś powie: ale sandały nie są eleganckie! A jak są? Dobrze wiemy, że są (w znaczeniu: bywają) bardzo eleganckie sandały i co wtedy?

"Minimalistyczny" płaszczyk

poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Uwielbiam takie „minimalistyczne” płaszczyki! 
Prosty bez żadnych upiększeń, a wzrok przyciąga. Zawsze tak miałam. 

Pamiętam jak, jeszcze na studiach, byłam w Londynie i zobaczyłam na wystawie biały, prościutki płaszczyk. Miał tylko stójkę, wpuszczane kieszenie i pasek do przewiązywania. Był biały i taki jak... kocyk. Cudny!!! I chociaż był przeceniony o połowę, to i tak w tych czasach był dla mnie drogi. Chodziłam koło niego, chodziłam, aż w końcu ...  przekonałam wujka, żeby mi go kupił ;) Jak wróciłam do domu, z dumą pokazałam go mamie, a ona: no śliczny, ale taki niepraktyczny!  Co to miało za znaczenie, kiedy to był mój wymarzony płaszczyk!? Po jakimś czasie się przekonałam, kiedy oddałam go do pralni – wrócił już nie ten sam. Serce mi się kroiło, ale nie zniechęciłam się do prostych i „niepraktycznych” płaszczyków :-)

Długa koszula

czwartek, 10 kwietnia 2014


Od jakiegoś czasu w sklepach pojawiają się długie koszule. 
Rzeczywiście na wieszaku w sklepie taka koszula wygląda super ciekawie, ale jak ją już włożymy, to niekoniecznie wiemy co z nią dalej zrobić? Jak ją nosić? Do spodni? Trochę jej za dużo. Do spódniczki? No można, ale w takim razie po co taka długa? Fajnie wygląda taka długa biała koszula do krótkiej, jeansowej spódniczki. Tak, żeby wychodziła spod niej, ale jest to propozycja dla młodych dziewcząt! No i jesteśmy w punkcie wyjścia: jak taka długa, to trzeba ją nosić na wierzchu! 

Spódniczka solejka

wtorek, 8 kwietnia 2014

Spódnica solejka to po prostu plisowana spódnica. Każdy ją zna. Nie jest nowością, niemniej uwielbiamy tego typu spódnicę: jest zwiewna,  pięknie się układa i czaruje otoczenie. Nie można przejść obok niej obojętnie. Tą spódniczkę mam już jakiś czas i zawsze kiedy ją zakładam czuję się wyjątkowo i nawet trudno mi to jakoś konkretnie opisać. Po prostu – wyjątkowo: uśmiecham się do wszystkich, mam świetny nastrój, czuję przypływ energii i radości. Tak jak mówiłam ONA czaruje!!! I mam wrażenie, że nie tylko mnie :-)

Kwiatowy motyw

sobota, 5 kwietnia 2014
 

Kochani, w imieniu mojej córki, serdecznie dziękuje za wszystkie życzenia,
 to było bardzo miłe !!! :-)
 
Dzisiaj, po raz pierwszy, zrobiłam zdjęcia w sklepie. Brice to francuska marka ekskluzywnych ubrań dla mężczyzn. Można tam swoją drugą połowę całkiem gustownie przyodziać i to na każdą okazję. Fasony modne, eleganckie ale i z nutką humoru, np. skarpetki w kotwice lub grochy. Myślę, że warto zajrzeć :-)

Total jeans!

wtorek, 1 kwietnia 2014


„Dżinsy (ang. jeans) – rodzaj spodni zaprojektowanych w XIX wieku w USA przez Leviego Straussa (późniejszego założyciela firmy Levi Strauss & Co.) z myślą o górnikach i farmerach. Jest to amerykański typ spodni sportowych i roboczych uszytych z tkaniny bawełnianej wykonanej w splocie skośnym. Najczęściej koloru niebieskiego (blue jeans), gdzie barwnikiem był dawniej, pozyskiwany z liści indygowca barwierskiego pigment Indygo.”