czwartek, 31 lipca 2014

Notka
Kochani,28 lipca minął pierwszy rok mojego aktywnego blogowania. Niestety ta data zbiegła się z trudnymi zdarzeniami, które nie pozwalają mi cieszyć się pierwszą rocznicą. Z tego też powodu, ostatnio wpisy na blogu zeszły na trochę dalszy plan.Mam nadzieję, że to zrozumiecie i nadal będziecie do mnie zaglądać. Tym bardziej, że wkrótce chciałabym przedstawić Wam małe podsumowanie tego roku, nad którym pracuję od jakiegoś czasu.Dziękuję za wszystkie miłe słowa. Trzymajcie za nas kciuki.foto. z filmu "The Secret Life of Walter Mitty"

sobota, 26 lipca 2014

Czy to jest intrygujące?


Przyszły te dni, których bardzo się bałam. Trudno o tym pisać .... a żaby tak za oknem rechoczą, że zagłuszają myśli. "Smutno mi Boże... "     

wtorek, 22 lipca 2014

Czerwien i złoto


Wiem, jest gorąco i najchętniej leżelibyśmy na plaży albo siedzieli w jakimś akwenie wodnym non stop, a nie chodzili odziani w cokolwiek. Jednak coś na siebie trzeba włożyć! A poza tym nie wszędzie żar się z nieba leje i coś innego też być może spadnie, z nieba oczywiście ;) Może jakiś deszcz? A możne jakaś manna (w lotto jest 20 mln do zgarnięcia!)? 

poniedziałek, 21 lipca 2014

sobota, 19 lipca 2014

Z bujną zieleniąPrzyznam Wam się - urlop mnie rozleniwił i teraz bardzo trudno jest mi się zabrać do pracy! Jeszcze jedną nogą jestem w Rzymie, a już druga potyka się o nierozpakowane walizki! I tak jak nie lubię pakowania, to rozpakowywanie też nie należy do moich ulubionych zajęć ;) Rzeczy chwilę jeszcze muszą poleżeć w walizce zanim zostaną przetransportowane do pralni lub na półki, toteż w domu panuje mały rozgardiasz. Na szczęście już się ze wszystkim uporałam! :))) Teraz nie ma wymówki - teraz jest nowa stylizacja! 

czwartek, 17 lipca 2014

17 lipca 2014

Pa,pa ...


Kochani, wszystko się kończy, a to co DOBRE - zdecydowanie za szybko :)  Tak też i moja przygoda z Rzymem się skończyła. Wracam do "rzeczywistości";) Bo pobyt w "wiecznym mieście" to takie podróż w czasie. Spotkasz tam kawał historii i ... mnóstwo ludzi z całego świata!!!  Ale jeżeli planujesz taką wycieczkę to najlepiej zrobić to we  wrześniu lub październiku: mniej ludzi i mniejsze upały!
Ten rok podobno jest wyjątkowy, bo jak na tę porę było chłodno: 25 st. C :) Teraz się zacznie prawdziwe, włoskie lato!  I będzie trudno ;)

A teraz "moja rzeczywistość" i zapowiedź kolejnego, letniego zestawu, już w pięknym Wrocławiu :)))                                       filmik:   Olimpia Rakowska


niedziela, 13 lipca 2014

"Rzymskie wakacje" cz. 3


Kochani to trzecia i ostatnia część relacji, a właściwie zdjęć, z Rzymu. Za chwilę skończą się "rzymskie wakacje" i nastanie codzienność. Wszystko kiedyś się kończy, ale myślę, że jeszcze tu wrócę :)  A poza tym świat jest taki ciekawy i czeka na nas jeszcze niejedna wspaniała przygoda :)

piątek, 11 lipca 2014

"Rzymskie wakacje" cz. 2

Dzisiaj pokażę Wam trochę rzymskich ruin. Nie będę opisywać bo na temat Rzymu można pisać w nieskończoność. Jest tam tyle historii!!! Chodzi się po bruku, który ma ponad 2 tys. lat, patrzysz na budowle, które przetrwały 20 wieków i zdziwieniu nie ma końca!!! Z resztą, zobaczcie sami :)

Forum Romanum


środa, 9 lipca 2014

" Rzymskie wakacje"


No tak, można by było powiedzieć, że pakowanie zostało zakończone sukcesem, ale niestety nie! Na miejscu, układając rzeczy na półce, okazało się, że jednych, moich ulubionych, spodni zapomniałam! No trudno, bez spodni też można zwiedzać Rzym! Tak, jestem w Rzymie! To nie jest pierwsza moja wizyta, byłam już dwa razy ale krótko. Teraz jest tylko Rzym! Rano wychodzimy z mapą i przewodnikiem, wracamy późnym wieczorem i padamy :) Pierwsze dwa dni - to Watykan i Muzeum Watykańskie a wieczorami chodzimy sobie uroczymi, wąskimi uliczkami starego Rzymu.

sobota, 5 lipca 2014

Sukienka w duuuże kwiaty :)


Kochani właśnie jestem w przedwyjazdowym szale pakowania. Nie wiem dlaczego, ale jestem taka podenerwowana. Kiedyś wyjazd nie stanowił żadnego problemu, teraz to dość skomplikowany proces. Trzeba wszystko dobrze przemyśleć, żeby nie brać niepotrzebnych rzeczy. Ale za mało też nie jest dobrze! ;) Wbrew pozorom to są ważne decyzje :)))  I dlatego nie będę się więcej rozpisywać, wracam do pakowania, a Was zostawiam ze zdjęciami :)))

piątek, 4 lipca 2014

4 lipca 2014

Kochani zaczynamy nowy miesiąc - lipiec!!! :)  
i kolejna zapowiedź, tym razem przedwakacyjnego postu :)

Gorąco zapraszam :))))
video
                          
                                  filmik:   Olimpia Rakowska