Cała w różu.

środa, 27 kwietnia 2016

Nie wiem dlaczego i skąd się wzięło przekonanie, że różowy kolor przypisany jest małym dziewczynkom! Jak byłam dzieckiem nie było takich "zasad". Nie chodziłam w różowych sukienkach, nie nosiłam różowych bucików ani rajtuzów. Wręcz przeciwnie, na różowy kolor mówiło się "majtkowy" a bielizna nie kojarzyła się z seksownymi, różowymi, koronkowymi figami ;). Małe elegantki chadzały w bieli! Z dzieciństwa pamiętam błękitny płaszczyk, białe rajtuzki i biały berecik, i tak wystrojona pojechałam z mamą do stolicy!
Swoich córek też nie stroiłam w różowe ciuszki, no może młodszą ale dlatego, że już wkroczyła ta niepisana zasada i wszystkie dziewczynki kochały róż... pokochałam i ja ;D

Nietypowy pokaz

poniedziałek, 25 kwietnia 2016


Wczoraj wróciłam z Łodzi, gdzie  odbyła się kolejna, 14 edycji Fashion Week-u. Przyjechałam bardzo zmęczona całą tą imprezą. No cóż, trzeba to powiedzieć - nie udała się ta edycja:( Dlaczego tak się stało? Po tylu edycjach, z takim doświadczeniem, można by się spodziewać, że będzie jak w Paryżu czy Londynie! A tu trach, taka wpadka! Laik zrobiłby to lepiej, ale na relację z tej imprezy przyjdzie czas ;)

Pieczarkowski

poniedziałek, 18 kwietnia 2016


Wow! Co to był za wieczór! Co to był za spektakl! Co za emocje! Niesamowite przeżycie! Jeszcze żyje w mojej głowie :) 
O samym spektaklu opowiem przy innej okazji, dzisiaj jestem dość wyczerpana i fizycznie i emocjonalnie, a do tego jestem bardzo przeziębiona, całkiem straciłam głos! Dobrze, że to był spektakl pantomimy, bo jakoś dałam radę ;D  Dlatego szybciutko przejdę do stylizacji, bo łózko już mnie woła ;)

Akcja: Edukacja!

sobota, 16 kwietnia 2016
             


Jakiś czas temu udało mi się dołączyć na zajęcia z pantomimy w ramach projektu "Akcja: Edukacja". Pantomima to takie moje młodzieńcze marzenie;) Kiedy byłam licealistką uczestniczyłam w warsztatach teatralnych i w ramach tych warsztatów miały być też zajęcia z pantomimy, ale jakoś się nie doczekaliśmy.  Kto by pomyślał, że po latach będę występować na deskach sceny pantomimy ? ;D Tak, tak i to w najbliższy poniedziałek, 18 kwietnia o godzinie 19:00 na Scenie na Świebodzkim.

Evenement.

czwartek, 14 kwietnia 2016

Bomberka! Kolejne modowe Deja vu ;) I chociaż jest to nowa nazwa to rzecz jest nam dobrze znana ;) Krótka kurteczka ze ściągaczami to kolejny powrót mody! ;) Czy wiecie, że po raz pierwszy tego typu kurtki pojawiły się w 1937 r. i nazywały się harringtonki? W latach 50-tych nosili je między innymi Steve McQueen i Elvis Presley? Ja, pamiętam ją jako "szwedka" i nie podobała mi się, może dlatego, że wtedy nosił je tzw. "element" ;)

Przywitaj wiosnę w czerwonym płaszczu :)

sobota, 9 kwietnia 2016

Czerwony płaszcz to bomba energetyczna! No może trochę przesadziłam, ale jak go zakładam, od razu śmieje mi się buzia. Czerwień, kolor ognia, ma w sobie jego moc!. Nie da się nie kochać czerwieni, każdemu jest w niej do twarzy, chociaż dla każdego typu urody pasuje inna czerwień. 

"100 sposobów na dożycie setki" - cz.I

środa, 6 kwietnia 2016

"Ślachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz."

Fraszka J.Kochanowskiego "Na zdrowie"
Nowa piramida żywienia Uniwersytetu Harvarda w USA z 2005 r.


O zdrowym trybie życia mówi się wszędzie. Powiedziałabym nawet, że jest to fobia naszych czasów. W telewizji można znaleźć mnóstwo programów, które edukują nas jak zdrowo się odżywiać, co kupować, jak gotować i ćwiczyć. Mam wrażenie, że jest to rodzaj "krzyku", żebyśmy usłyszeli, zrozumieli i, przede wszystkim, zaczęli to stosować !!!  

Co było w marcu! :)

niedziela, 3 kwietnia 2016No cóż, kolejny mieniąc za nami to może mała "przypominajka" ? ;)
Jak było w marcu? Odpowiem pełnym zdaniem ;D  W marcu było ... elegancko :)  Ale odrobiny luzu nie zabrakło!