Sukienka ze stójką.

wtorek, 30 sierpnia 2016


Oglądamy się wstecz. Przeglądamy albumy ze starymi, rodzinnymi zdjęciami. Ślubne zdjęcia babci, dziadek w mundurze oficera kawalerii, mama na kolanach dziadka, mama-studentka, mama na sylwestra, mama na jakiejś rodzinnej imprezie w prostej, eleganckiej sukience ... tak, tak pamiętam ją! 
"Mamo, co się stało z tą niebieską sukienką? Tą co miałaś na chrzcinach Marysi? - Którą? - No tą co miała takie duże kieszenie i z tył dekolt. - A ta, chyba jest tam w pawlaczu na górze w tym szarym pudle. A czemu pytasz? - No bo teraz to hit sezonu!"...

Niezwykły pokaz mody

czwartek, 25 sierpnia 2016

Jakiś czas temu uczestniczyłam w niezwykłym pokazie mody. Tym razem byłam "po tej drugiej stronie" czyli wystąpiłam w roli modelki :) Dlaczego niezwykły był to pokaz? Po pierwsze dlatego , że odbył się w wyjątkowym miejscu, w  dawnym kościele ewangelickim w Goszczu, który dopiero będzie remontowany, po drugie został "oprawiony"  fantastyczną muzyką i bajecznym światłem, zaprojektowanym przez scenografa, Konrada Laprusa. Po trzecie , i to jest najistotniejsze, cała kolekcja została zaprojektowana przez bardzo młodą, debiutującą projektantkę, Igę Dymel, a cała kolekcja, inspirowana francuską modą lat 50-tych i 60-tych, skierowana jest do kobiet 50 plus. Wszystkie projekty tej kolekcji to praca dyplomowa tej świetnie zapowiadającej się, łódzkiej projektantki.

Dodaj sobie "szerokości"!

sobota, 20 sierpnia 2016

"Spodnie wyglądają jak sukienka, płaszcze jak pożyczone od kloszarda, a kurtki są o dwa numery za duże. Oversize to zdecydowanie słowo sezonu" - tak wrześniowy, magazyn Elle opisuje jeden z trendów na nadchodzący sezon. Nie powiem, żeby nas zaskoczyli, te oversizowe ciuchy są już w naszych szafach od jakiegoś czasu, ale bardziej skupialiśmy się na swetrach, bluzach, sukienkach czy też kurtkach. Teraz dotyczy to też dołu czyli spodni. Już od jakiegoś czasu nieśmiało pojawiają się na modowej scenie, jednak nie cieszą się większym zainteresowaniem. Pamiętam jak kilka lat temu H&M wypuściło takie spodnie w rozmiarze XXXL albo i większe, ale nawet sama Jessica Mercedes nie dała rady je wylansować ;D

Szmizjerka - "do tańca i do różańca" :)

wtorek, 16 sierpnia 2016"Do tańca i do różańca" ... tak kiedyś powiedziała o mnie moja kochana nauczycielka od polskiego w szkole podstawowej :) To była jedyna nauczycielka, która mnie doceniała ;) Jak były jakieś dyskusje na lekcjach "wychowawczych" to na sam koniec zawsze pytała mnie co sądzę na ten temat i było to coś w rodzaju podsumowania ;) 

Sznur pereł.

czwartek, 11 sierpnia 2016Perły. Posiadanie pereł w swojej kolekcji to marzenie wielu kobiet a przynajmniej były moim. Pamiętam jak koleżanka wróciła do Polski po pięciu latach pobytu w USA i przywiozła sobie perły. Był to krótki, okalający szyje, sznur pereł. Na ich widok oczy mi się zaświeciły a serce mocniej zabiło ;) Mieć perły to jest coś! 

Fundacja Pankracy - POMAGAJMY !

wtorek, 9 sierpnia 2016
Wszyscy znamy markę Hexeline? Wiemy, że jest to prestiżowa, polska marka modowa dla kobiet, którą cechuje świetny styl, klasa, elegancja i doskonała jakość. Każda z nas pragnie mieć coś w swojej szafie z metką Hexeline :) 

Eksplozja barw :)

sobota, 6 sierpnia 2016


Po raz kolejny odkrywam uroki Ostrowa Tumskiego :) Jest tu tyle zakamarków, uliczek, tyle urokliwych miejsc, które tworzą wyjątkowy klimat :) I chociaż turystów nie brakuje, to jakoś udaje nam się, a dokładniej Olimpii, pomiędzy nimi manewrować:)

Co było w lipcu :)

środa, 3 sierpnia 2016

No to lipiec za nami i połowa wakacji ;( Nie wiem jak Wam, ale ja mam wrażenie, że z roku na rok te wakacje są coraz krótsze ;) Może to dlatego, że tych ciepłych dni jest tak mało i nie można się nimi nasycić, nacieszyć, tak porządnie się wygrzać?