Red and pink.

wtorek, 28 lutego 2017


Gdy do czerwień dodamy bieli to mamy róż, to oczywiste ;) Dlatego róż z czerwienią tak dobrze ze sobą  korespondują. Ale kiedyś tych kolorów ze sobą się nie łączyło, mówiło się, że "się gryzą" ;) Tak, kiedyś były takie kolory, które się ze sobą "gryzły", co w wolnym tłumaczeniu znaczyło: "zdecydowanie nie pasują do siebie, a jak ktoś łączy je ze sobą tzn., że nie ma gustu"!

Another winter day.

sobota, 25 lutego 2017

Dzisiaj, chciałam bardzo podziękować Marzenie, za przemiły post :) Jestem pełna podziwu dla tego co robi. W dzisiejszym świecie, gdzie tak rzadko spotykamy się z aktem dobrej woli, z chęcią dzielenia się chociażby informacją, to taki gest w kierunku innych blogerek jest wyjątkową rzeczą. Jak to Renata powiedziała: "... jestem pełna podziwu dla Ciebie, dzisiejszy wpis jest wyrazem Twojej ogromnej sympatii i szacunku dla innych blogerek...well done !!! "  Marzenko, jesteś wielka! :)

Early spring.

środa, 22 lutego 2017

Często mam dylemat - "sieciówka" czy markowy sklep? "Sieciówka" ma spory asortyment, niewygórowane ceny i jest na bieżąco w trendach. Całe kolekcje "inspirowane" są najnowszymi fasonami prosto z wybiegów największych, modowych marek. Co nas, posiadaczy skromnych portfeli ale rozumiejących jak istotny jest nasz wizerunek, bardzo satysfakcjonuje. Jednak jakość tych rzeczy jest dość mierna, a co idzie za tym, ich "żywotność" jest dość krótka, często do pierwszego prania. No i z faktu, że są one tanie, łatwo dostępne i w jednym modelu jest ich dużo, to prawdopodobieństwo, że spotkasz kogoś w tej samej rzeczy jest bardzo duże ;(

Military style.

sobota, 18 lutego 2017

Nie będę się rozpisywać nad stylem militarnym. Wszyscy dobrze go znany, bo "funkcjonuje" w modzie już od jakiegoś czasu. Początkowo to furorę robił kolor khaki i wzór moro, które to najczęściej były przywilejem kurtek zw. parkami. Później styl militarny "zagarnął" koszule, spodnie, spódnice a nawet całe sukienki.

Hoodie

wtorek, 14 lutego 2017

Niestety, tak to jest: wszystko co dobre, szybko się kończy! Wyjazd krótki, tak, żeby troszeczkę odpocząć, zdystansować się do niektórych spraw ... i, jak to mówią, naładować baterię ;)
Lubię zimę, tą śnieżną, mroźną, lubię jak śnieg skrzypi pod nogami, jak zmarznięta wracam do ciepłego domu, lubię usiąść przy kominku, opatulić się kocem i rozgrzewać ciepłą herbatą. To ma swój urok :) Po takich mrozach, wiosna "smakuję" jak ambrozja! ;D 

Wakacje!

piątek, 10 lutego 2017

   Tak się złożyło, że rekonwalescencje odbywam na Kanarach 😄  Jeszcze męczy mnie kaszel ale idzie ku dobremu 😄 Zaraz po powrocie wracam do Was, a tymczasem przesyłam dużo, dużo słońca! 

Dress

niedziela, 5 lutego 2017Leże w łóżku, kicham, prycham, sapię, cieknie mi z nosa, kaszel wyrywa mi płuca a temperatura wypala mi mózg ... i ten cholerny ból głowy! .... w końcu i mnie dopadło.😓

Oddaję głos młodym! :)

środa, 1 lutego 2017
     źródło: TU
      

Czasem warto zatrzymać się, usiąść ... i przeczytać dobry tekst.  Zapraszam 😊 


 Prolog

...czasem jest tak, że bywa gorzej gdy jest lepiej. Paradoks niewiedzy
zasysa w dziurę, która określa każdego z nas. Iluzoryczne potrzeby i
wypchane po margines obowiązki młodych ludzi niszczą ich chwile
przemijającego czasu beztroski, zabawy i poznawania nowych ludzi.