Wyścigi konne i obowiązujący dress-code!

czwartek, 9 czerwca 2016
data:post.title


    źródło: tu

Wyścigi konne przebyły długą drogę do naszych czasów i są dzisiaj jednym z najbardziej prestiżowych sportów. Były organizowane już przez starożytnych Rzymian, ale pierwsze prawdziwe wyścigi konne zostały zorganizowane w 1780 roku przez angielskiego lorda Derby'ego. 
To tyle o historii, bo nie o tym chciałam dzisiaj Wam opowiedzieć ;) 


19 czerwca na wrocławskim torze wyścigowym po raz pierwszy w historii rozegra się gonitwa w ramach prestiżowego cyklu Crystal Cup Country Challenge! Wrocławski tor na Partynicach został włączony do międzynarodowego cyklu wyścigów, który odbywa się m.in. we włoskim Merano, w angielskim Cheltenham, w czeskich Pardubicach. Wyścig zostanie rozegrany na dystansie 5500m i będzie to gonitwa z przeszkodami, a łączna pula nagród wynosi 172 tys. zł! :)
Oprócz wielkich emocji, jakie z pewnością zapewni nam sama gonitwa, cudowne konie i przystojni dżokeje ;) będzie to również wydarzenie modowe - kolejna edycja największych targów polskiej mody czyli Fashion Meeting Style! A co nas czeka? Pokazy mody, stoiska handlowe z niezależną modą polskich projektantów, bezpłatne wizaże i porady kosmetyczne oraz wyjątkowe, bezpłatne konsultacje ze stylistką! ... czyli ze mną ;)  Wstęp wolny!!! :)
Jak sami widzicie, impreza zapowiada się bardzo ciekawie i wszystkich serdecznie zapraszam, ale jest coś o czym muszę Wam powiedzieć. Wyścigi konne rządzą się się swoimi prawami i obowiązuje tam ściśle określony dress-code. A ponieważ jesteśmy w bardzo "dobrym towarzystwie" to trzeba się do niego dostosować :) 
Na wyścigach w Ascot, gdzie sama królowa Elżbieta II zaszczyca tę imprezę, organizatorzy, by ograniczyć fantazje modowe zaproszonych gości, sporządzają kodeks odpowiedniego stroju. Przede wszystkim musi być elegancko! W wszystkie kobiety muszą zaopatrzyć się w kapelusze i wykluczyć zbyt śmiałe kreacje. Sukienki bez ramiączek oraz prześwitujące są ściśle zabronione. W prawdzie królowej nie mamy i żadna u nas nie zagości (może kiedyś? ;) ) ale przytoczę Wam jaki dress-code obowiązuje w Sektorze Królewskim:
Kobiety:
-elegancki strój dzienny
-sukienka/spódnica powinna być skromna, o stosownej długości – czyli do kolan, lub dłuższe
-ramiona powinny być zakryte
-okrycia wierzchnie i chusty są dopuszczone
-dopuszczone są także damskie garnitury, ale z odpowiedniego materiału w określonym kolorze
-kapelusze są obowiązkowe
-inne nakrycie głowy jest dopuszczone pod warunkiem, że ma co najmniej 10 cm średnicy w podstawie
-ramiona i brzuchy muszą być okryte
-stroiki na głowę są zabronione (obowiązkowe kapelusze)
Mężczyźni:
-obowiązuje szary lub czarny strój składający się z: kamizelki, krawata, kapelusza
-mężczyźni mogą zdejmować nakrycie głowy w restauracji, prywatnej loży, na tarasie, balkonie i w ogrodzie
-kapelusze mogą być zdjęte również w każdym pomieszczeniu znajdującym się w ogrodzie
-zabrania się ozdabiania kapeluszy
-obowiązują czarne buty

A tak praktycznie, w co się ubrać na taką imprezę? Przede wszystkim ma być elegancko, skromnie ale elegancko. Szalejemy tylko w obrębie kapeluszy, tutaj możemy popuścić wodze fantazji :) Krótkie spodenki, rybaczki, sukienki z odkrytymi ramionami i przezroczyste zostawmy na inną okazję :)

A oto kilka zdjęć z wielkiego świata wyścigów konnych. Może kogoś zainspiruje :)


   źródło: TU

     źródło: TU

        źródło: TU

     źródło: TU

     źródło: TU

      źródło: TU

     źródło: TU

     źródło: TU

     źródło: TU

     źródło: TU

     źródło: TU


No to do zobaczenia na imprezie :)  


A jak ktoś jeszcze nie wie w co się ubrać, to zapraszam na kolejny post, w którym przedstawię moją propozycję :)Prześlij komentarz