Majówka

środa, 30 kwietnia 2014
data:post.titleKwiecień nam się już kończy i wchodzimy wielkimi krokami w maj. Najcudowniejszy miesiąc w roku. Czy Wy też tak uważacie? Uwielbiam maj: długie dni, krótkie noce, a co za tym idzie - długie ciepłe wieczory, wreszcie będzie można posiedzieć na tarasie i … po-grillować !!!  Tak, tak grillowanie czas zacząć!
Przed nami majówka – to najwłaściwszy moment! :) Grillowanie to swego rodzaju kultura: zawsze musi być kiełbasa i w 90% to wystarczy, co więksi smakosze przygotowują karkówkę wcześniej marynując ją w specjalnie przygotowanej zalewie. Nie pogardzimy też kaszaneczką, szaszłyczkiem czy rybką no i na koniec warzywa: papryka, cukinia i nie wiem co jeszcze. Wszyscy lubimy zjeść coś z grilla, ale najfajniejsze jest to wspólne biesiadowanie w ogrodach, często przy ogniskach. Zawsze znajdzie się jakaś gitara, a o śpiewaków to już nietrudno:) Do tego w powietrzu rozchodzi się zapach kwitnącego bzu, akacji, jaśminu, azalii … jest cudnie.

Moja stylizacja nie jest związana z grillem, na takie imprezy najlepsze są jeansy i sweter, ale o tym wszyscy wiedzą. Majówka to również czas wizyt, a te wymagają stroju bardziej wyszukanego. Może coś takiego? Elegancka czarna sukienka w czerwone kwiaty przełamana słodkim czerwonym żakiecikiem. Do tego pasek, który fajnie podkreśla talię i jednocześnie wydłuża nam część od paska w dół przez co nogi wydają się dłuższe :)
Życzę wszystkim udanej majówki i smacznego grillowania, a po przepisy do Krysi, na pewno coś tam znajdziecie, prawda Krysiu? :)   fot.:  Olimpia Rakowska  
sukienka - Simple, żakiet - Hera, torebka - Fiorucci , buty - Venezia, zegarek - Gucci