Total jeans!

wtorek, 1 kwietnia 2014
data:post.title


„Dżinsy (ang. jeans) – rodzaj spodni zaprojektowanych w XIX wieku w USA przez Leviego Straussa (późniejszego założyciela firmy Levi Strauss & Co.) z myślą o górnikach i farmerach. Jest to amerykański typ spodni sportowych i roboczych uszytych z tkaniny bawełnianej wykonanej w splocie skośnym. Najczęściej koloru niebieskiego (blue jeans), gdzie barwnikiem był dawniej, pozyskiwany z liści indygowca barwierskiego pigment Indygo.” 

Tak mówi definicja, ale kto nie zna jeansu? Nie ma takiego w dzisiejszej dobie. Jest wszędzie i już nie potrafimy się bez niego obyć. Każdy ma w swojej szafie nie jedną, nie dwie, ale kilka par spodni jeansowych nie wspomnę już o kurtkach. Ale jeszcze stosunkowo niedawno takie spodnie były marzeniem każdego. Jeans był synonimem Zachodu, luksusu, szpanu itp. Do dziś pamiętam jak moja starsza siostra przywiozła mi pierwsze  spodnie jeansowe z Londynu! Nie tylko spodnie ale i sukienkę! To była radość, nie do opisania. A dacie wiarę, że te pierwsze, prawdziwe spodnie miałam dopiero w drugiej klasie liceum!!! Owszem mięliśmy nasz socjalistyczne tzw. szariki ale były okropne! A te były niebieściutkie i miały taką piękna naszywkę ze skóry z napisem Rifle!!!

Kochamy jeans i wszystko co z niego jest stworzone, i w zasadzie jest zawsze modny. Ten rok to powrót do jeansu i najlepiej jak jest to total look a sam jeans taki „pomazany”. I właśnie dzisiejsza moja stylizacja jest takim jeansowym out fitem. :-)

                                     


                                         film i fot. Olimpia Rakowska   
spódnica, koszula, pasek - Zara, kurtka - Only, buty - Prima Moda, torebka - NN