Igraszki z dress - code'm

wtorek, 15 października 2013
data:post.titlePonieważ wpis "Igraszki z dress-code'm" cieszy się dużą popularnością (hura!), a ja sama bardzo interesuję się tym tematem, postanowiłam nie ograniczać się do jednego post'u i stworzyć cykl pod tym samym tytułem. Mam nadzieję, że ten pomysł Wam też się spodoba:-)

Poprzednio mówiłam o tym, że warto przygotować sobie strój do pracy wcześniej, najlepiej wieczorem, żeby rano już się tym nie „stresować”. Dzisiaj trochę zasad i moja propozycja.
Dress-code kojarzy nam się z nudnym, szaro-burym kostiumem. Rzeczywiście, termin „dress-code”, który w polskiej terminologii pojawił się stosunkowo niedawno, określa zbiór reguł, jakimi powinniśmy kierować się przy doborze stroju do pracy.  Obowiązują tutaj pewne zasady, które należy przestrzegać. Krótko mówiąc: stroje do pracy powinny być schludne i eleganckie. Ale nikt nie powiedział, że mają być NUDNE! 
Kobiecy dress-code jest zdecydowanie przychylniejszy i łagodniejszy niż dress-code dla panów. Klasyczny kostiumu z tradycyjną białą bluzką, możemy zastąpić elegancką sukienką, spodniami, np. w tak modną teraz, kratę z wełnianym żakietem lub eleganckim swetrem, czy samą elegancką bluzką zestawioną z ołówkową spódnicą. Większa niż u panów jest też dowolnośc kolorystyczna, oprócz podstawowych barw, jak granat i szarość, dozwolone są pewne odcienie zieleni, beżów, brązów czy bordo. Nie wolno natomiast przesadzać z biżuterią – zasady mówią o góra dwóch elementach, ale nie bądźmy drobiazgowi, przede wszystkim nie może zdominować naszej osoby. Na pierwszy miejscu MY a potem dodatki, poza tym zbyt dużo biżuterii jest passé ;-)
A oto najczęstsze błędy:
  • zakładanie zbyt wyciętych bluzek, które odkrywają pachy, dekolt, plecy czy brzuch;
  • chodzenie w odkrytych butach np. typu peep toe;
  • brak rajstop;
  • chodzenie w zbyt krótkich spódnicach,
  • zbyt jaskrawa kolorystyka,
  • zbyt mocny makijaż (!).
  • zbyt agresywny manikiur (np. długie, w kolorach tęczy tipsy), chociaż zadbane paznokcie to podstawa.
Dzisiejsza propozycja to jasna, ołówkowa spódnica, którą zestawiłam ze śliwkowym żakietem z baskinką. Do tego bluzka biało – niebieska i buty popielato - niebieskie. Taki zestaw jest elegancki, a jednocześnie nie jest nudny. A co Wy o tym sądzicie? :-)

 żakiet - H&M, spódniczka - BGN, bluzka - Zara, prochowiec - Aryton
torebka - Simple, pasek - Massimo Dutti, buty - NN