Trzy razy na TAK!

środa, 27 lipca 2016
data:post.title


Do tego postu przymierzam się od jakiegoś czasu, ale jakoś brak było odpowiedniego nastroju;) Lubię czytać książki, tak jak większość, ale pewnie tak jak większość, tego czasu na relaks ciągle za mało ;) A jak znajdzie się jakaś chwilka to już sił nie starcza i zasypiam po dwóch zdaniach ;D  
Ale wakacje to ten czas, czas na książki i dzisiaj polecę Wam trzy, warte przeczytania i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, ale zachęcam do przeczytania wszystkich :)

1.  "Shantaram"  Gregory David Roberts
"Shantaram" to niezwykle ciekawa książka, napisana świetnym językiem, wzrusz, bawi, przeraża ... czytając, doznasz wszystkie emocje! 
To historia prawdziwa, autor, a zarazem bohater, za napad z bronią w ręku, zostaje skazany na dwadzieścia lat więzienia, z którego, w biały dzień, ucieka. Jedyne miejsce, które daje mu szanse na nowe życie to Indie. Tu, w Bombaju, dzięki niezwykłym ludziom i splocie rożnych wydarzeń, przeżywa niezwykłe historie, które tylko życie może wymyślić. Zaczynając od niezwykłej przyjaźni z hinduskim przewodnikiem, poprzez wizytę w indyjskiej wiosce, pobyt w slamsach, gdzie leczył biedaków, więzienie, gdzie trafił przez zemstę, po całkiem wygodne życie, dzięki mafii i "dzięki" mafii został wplątany w wojnę w Afganistanie. Oczywiście jest tu i miłość do pięknej Karli, kobiety femme fatal. 
Książka rewelacyjna! Marcin Meller tak ją skomentował i pod tymi słowami podpisuję się obiema rękoma! :)

"Shantaram to osiemset stron czytelniczego raju. To nagroda za setki i tysiące przeczytanych rzeczy średnich ... to przypadek ciężkiego uzależnienia: jeżeli przeczytasz kilka pierwszych stron, jesteś stracony dla bliskich i pracy na nadchodzący czas."2. "Pielgrzym"  Tery Hayes
Kolejna, "Pielgrzym" to powieść sensacyjna. Bohater, dawny agent tajnego wydziału amerykańskiego wywiadu, postanawia wycofać się ze służby i zniknąć. Jednak zostaje odnaleziony i poproszony przez samego prezydenta USA o pomoc w znalezieniu niebezpiecznego terrorysty, który zagraża całej ludzkości. Nie bez powodu w tę sprawę wciągnięty jest nasz bohater, który przyjmuje pseudonim Pielgrzym, ale nie powiem Wam dlaczego ;) sami przeczytajcie :) Gorąco polecam, gdyż książka ta "ma cechy najlepszych thrillerów wszech czasów, sprawia, że mimowolnie wstrzymujesz oddech podczas lektury."
  

3."Księżyc nad Bretanią"  Niny GeorgeTrzecia to twz. literatura lekka: "Księżyc nad Bretanią" Niny George. Urocza opowieść o dojrzałej kobiecie, która w swoim życiu nie doznała miłości. Będąc na wycieczce we Francji postanawia popełnić samobójstwo, rzuca się z mostu, ale los ma inny dla niej plan, daje jej drugą szanse. Szanse na inne, szczęśliwsze życie. Czy Marianne, nasza bohaterka, wykorzysta ją? O tym przekonajcie sie sami :)
Powieść bardzo nostalgiczna, wzruszająca, o niesamowitym klimacie, powieść, przywracająca wiarę w człowieka, w sens życia, które jest pełne niespodzianek! I zawsze można wszystko zacząć od nowa, tylko nie trzeba się tego bać! Oto trzy książki, każda inna i każda ciekawa :) Polecam!

Prześlij komentarz