Sporty elegance

niedziela, 29 stycznia 2017
data:post.title
 
Sportowa elegancja nie ma nic wspólnego z zielonymi ludkami ani czarami pryszczatej wiedźmy, sportowa elegancja to dzisiaj sposób na życie i nikogo nie szokuje. W dzisiejszym zabieganym świecie wygoda to podstawa, dlatego musiało dojść do zbratania się tych dwóch styli.

Sporty elegant style is not a fiction or any kind of black magic, it has actually become a lifestyle and it doesn’t shock anymore. In today’s busy world it is crucial to feel comfortable and to look good at the same time. That is why two styles had to join forces and become one.
 

Jak to wygląda w praktyce? Najczęściej do eleganckiego stroju zakłada się sportowe obuwie. Pamiętam to zaskoczenie jak po raz pierwszy zobaczyłam masywne, sportowe buty zestawione ze zwiewną, letnią sukienką. I przyznam się, że nie od razu to "kupiłam". Ale z czasem, kiedy takie zestawy zaczęły wyglądać jak stylizacje a nie jak tylko usilna demonstracja, że jest się trendy, to mnie przekonały i je polubiłam 😮 Nie wszystko co modne musi nam się podobać. Jesteśmy narodem charakternym i nie lubimy jak ktoś nam coś narzuca! Musimy to po woli sobie przyswoić i albo się spodoba albo nie 😏 Inna sprawa, że nie każdy potrafi poradzić sobie z nowinkami, nie czuje stylu, nie umie stworzyć właściwego "klimatu" stylizacji. Dopiero jak się "opatrzy", jak zobaczy ileś tam tego typu zestawów, jak już stają się "codziennością", zaczyna w to wchodzić. I jak sami dziś widzimy, sport i elegancja mogą iść w parze!  


What does it practically mean? The most popular is a combination of elegant clothes and sport shoes. I remember the first time I saw a light dress combined with heavy sport boots. I was a little surprised and didn’t buy it at first sight. But I started to like it with time, when such looks actually became a matter of style and not only an attempt to be trendy. After all we don’t have to immediately like everything that’s in fashion. We are a feisty nation and we don’t like it when something is imposed on us, we always want to decide for ourselves whether we like something or notJ. However, it is true that not everyone knows how to deal with novelties, and some people need to wait until the novelty becomes a little more domesticated.  
Today it is almost obvious that sport and elegance can go together! 
 Stylizacja:  ta sportowa elegancja może mieć rożne oblicze. Tak jak zapach, bywa bardzo intensywna albo bardzo subtelna. 
A jaka jest dzisiejsza moja stylizacja? Elegancka, szykowna czy może sportowa? To "zamieszanie" spowodowała sukienka. Na pierwszy rzut oka - elegancka, ale jak się dobrze przyjrzeć to można zauważyć coś niepokojącego. Ma bardzo klasyczny fason, piękny, elegancki granat, materiał wysokogatunkowy, to skąd ten niepokój?  

The look: sporty elegance can appear in various ways. Similarly to flavours, it can be very intense or delicate. 
But how would you define my look? It is not really obvious, because of the dress. At first sight it is elegant, but looking closer it becomes confusing… It has a very classic cut, elegant deep blue colour and excellent material, so where does the confusion come from? 


 

Tak, tak, to ten wełniany golf i mankiety, jak przy swetrze. Dzięki tym elementom, sukienka  nie jest już taka oficjalna, nabrała młodzieńczego wyglądu.  Golf i mankiety, dodałabym jeszcze, kieszenie, usportowiły sukienkę, jednocześnie nie pozbawiając jej szyku i klasy. Golf jest elementem ruchomym, można go zdjąć lub nie włożyć, jak kto woli, i mamy już inną sukienkę. Można ją ozdobić różnymi dodatkami, wisiorem, koralami, broszką, apaszką, i będzie wizytowo. Ale jak włożymy do niej, gruby wełniany kardigan i ciężkie buty typu trapery, to nasza stylizacja z eleganckiej stanie się sportowa i będzie to sportowa elegancja! 😊
Dzisiaj jednak stawiam na elegancję ale taką z uśmiechem. Pomarańczowy płaszcz i pudrowy szalik to dość niecodzienne zestawienie kolorów. Zainspirowałam się torebką, która idealnie tu pasuje.  A może było odwrotnie? Najpierw był szalik a potem dopasowałam torebkę? Nieważne, najważniejsze, że się podoba! 😜
Cały zestaw pochodzi z kolekcji Hexeline.


It is definitely the woollen turtleneck and the cuffs that look like they were taken from a sweater. Thanks to these elements the dress lost the official look and became soft and fresh. Together with pockets they made the dress sporty but didn’t deprive it of its classy elegance. You can take the turtleneck of if you wish so, and change the dress by that. Some classy accessorise will give it a formal look. Adding a cardigan and heavy boots will make it sporty but still elegant!:)

I’m in a mood for elegance this time, but with a pinch of salt. Orange coat is combined with powder pink scarf, which is not an obvious colour combination but it really caught my eye when I saw it on the purse… or maybe it was the other way? First I saw the scarf and then I added the purse? Either way I really like it! :P

The whole set comes from Hexeline collection.
     Zdjęcia: Olimpia Rakowskapłaszcz - Hexeline,
sukienka - Hexeline, podobna TU, TU
 torebka - Hexeline,
szalik -  Hexeline,
buty - TU.