Early spring.

środa, 22 lutego 2017
data:post.title

Często mam dylemat - "sieciówka" czy markowy sklep? "Sieciówka" ma spory asortyment, niewygórowane ceny i jest na bieżąco w trendach. Całe kolekcje "inspirowane" są najnowszymi fasonami prosto z wybiegów największych, modowych marek. Co nas, posiadaczy skromnych portfeli ale rozumiejących jak istotny jest nasz wizerunek, bardzo satysfakcjonuje. Jednak jakość tych rzeczy jest dość mierna, a co idzie za tym, ich "żywotność" jest dość krótka, często do pierwszego prania. No i z faktu, że są one tanie, łatwo dostępne i w jednym modelu jest ich dużo, to prawdopodobieństwo, że spotkasz kogoś w tej samej rzeczy jest bardzo duże ;(

Markowe sklepy mają swój indywidualny styl, a to dlatego, że za ich logo kryje się projektant, bądź zespół projektantów, którzy projektują wyłącznie dla danej marki. Każda kolekcja jest przemyślana i opracowana w każdym szczególe, tworząc spójną całość. 
Materiały są bardzo dobre jakościowo, dzięki czemu świetnie układają się na sylwetce, są w ciekawych, niespotykanych wzorach. Rzeczy dobrych firm nosi się latami i zawsze mają klasę.
Marka dba o to, żeby ilość rzeczy z jednego fasonu była ograniczona, np. Hexeline jednego modelu szyje tylko 23 sztuki na całą Polskę, co daje po jednej sztuce na sklep! Dodatkowo cała produkcja odbywa się w Polsce, made in Poland, żadna chińszczyzna :) Wszystko to składa się na to, że jest to towar luksusowy, a to niestety, ma swoją wartość.
A że panie w pewnym wieku powinny zwracać na jakość a nie na ilość to może warto zainwestować? Wybór należy do Ciebie :)

Stylizacja:  Prosta sukienka w delikatny wzór o pastelowych kolorach. Świetna na ten przed wiosenny czas. Bardzo uniwersalna bo i do pracy, np. z granatowa marynarką, i na spotkanie z koleżankami na kawę, i na spacer z mężem w niedzielne popołudnie :) Deseń jest tak delikatny, że bez problemu można ozdobić ją prostym wisiorem. Na sukienkę narzuciłam płaszczyk w odcieniu szaro-błękitnym. Szal również ma pastelową barwę, rozbielony pomarańcz. Wszystko jest takie jasne, pastelowe, tylko szpilki są mocniejszym akcentem tej stylizacji.
Jak zaświeci słońce i powieje ciepłym wiatrem, to od razu zrzucamy ciepłe rzeczy, żeby chociaż przez chwilę poczuć nadchodzącą wiosnę! :)
  Zdjęcia: Olimpia Rakowska
sukienka - Hexeline,
płaszczyk - Hexeline,
szalik - Hexeline,
torebka - Simple,
szpilki - Oxitaly.