Foulard

środa, 18 stycznia 2017
data:post.title

Fular - wąski, zazwyczaj jedwabny szalik noszony przez mężczyzn zamiast krawata. Nosi się go pod kołnierzykiem bezpośrednio na ciele. W odróżnieniu od krawata, fular jest elementem nieformalnego stroju męskiego. I to, raczej, wszyscy wiedzą ;) 
Ale nie wszyscy wiedzą, że fular to miękka, cienka tkanina z jedwabiu, która była sprowadzona do Europy z Dalekiego Wschodu. Szyto z niej chusteczki do nosa, damskie suknie i bluzki oraz szaliki dla mężczyzn, które z czasem zaczęto identyfikować z tą nazwą i tak do dzisiaj fular "ostał się" jako dodatek do mniej oficjalnej męskiej stylówki :)


Stylizacja: dzisiaj wszystko się miesza, coraz więcej jest rzeczy unisex, panowie coraz odważniej sięgają po wyraziste, soczyste kolory, coraz chętniej noszą dopasowaną garderobę, począwszy od koszul typu Slim, poprzez marynarki, spodnie. My z kolei sięgamy po obszerne swetry, przyduże płaszcze i koszule. Sama chętnie podkradam mężowi swetrzyska albo krawaty, np.TU albo TU ;) A dzisiaj podkradłam fular i tak, po męsku, go założyłam. Żeby "pociągnąć" męski styl to marynarka, chociaż damska, jest ewidentnie w męskim stylu. I jeszcze ta koszula: biała i przydługa, jak po starszym bracie ;) No, ale nie wszystko jest "męskie", przykrótkie spodnie culotte, długi, wełniany płaszcz, złote botki i torebka to bezsprzecznie atrybuty kobiecości :) I tak męski dodatek wplotłam w damską stylizację ;D

Lubicie nosić coś z męskiej szafy? ;) 

 

    Zdjęcia: Olimpia Rakowskafular - prezent
płaszcz - Zara,
marynarka - Zara,
koszula - H&M,
buty - Zara,
torba - Furla.