Taki to pasek

środa, 29 lipca 2015

Oj, kochani, chyba Was rozczaruję ... akurat przy tej stylizacji nie inspirowałam się japońskim kimono. Chociaż przyznać muszę, że macie rację; jak patrzę teraz na zdjęcia to rzeczywiście zestaw jest w klimacie Kraju Kwitnącej Wiśni :) Tak naprawdę to narzutkę już Wam pokazywałam o tutaj, ale że czas i aura sprzyjają tego typu odzieniu, to nie omieszkałam po nią sięgnąć:)

Z maminej szafy.

sobota, 25 lipca 2015


Dzieciństwo ... to cudowny czas, bajkowy czas marzeń. Każda mała dziewczynka pragnie być księżniczka, królewną, wróżką ... a to dlatego, że noszą piękne suknie. I kiedy tylko zostają same w domu małe dziewczynki, sięgają do maminej szafy i ubierają sukienki, szpileczki, rękawiczki, obwieszają się koralami, bransoletkami, klipsami, otulają się zwiewnymi szalikami i obowiązkowo malują czerwoną, najlepszą mamy szminką, usta na pół twarzy ...

Długa spódnica

poniedziałek, 20 lipca 2015

Kochamy lato, słońce, w którym wszystko rozkwita, dojrzewa, dzięki któremu możemy nacieszyć oko całą gama kolorów a nozdrza nasycić zapachami, które za wszelka cenę staramy się zatrzymać w zamkniętych flakonikach. Tak, lato jest mistyczne, bajkowe;

Kombinezon ?

środa, 15 lipca 2015

W obecnej modzie bardzo duże znaczenie odgrywają kombinezony. Mamy cały wysyp różnego rodzaju, na różne okazje: mamy wersje eleganckie, sportowe, typowo letnie. Taka idea, spodnie zespolone z górą, jest bardzo ciekawa i atrakcyjna. Ale czy wygodna?

Przykrótkie spodnie.

czwartek, 9 lipca 2015

Przykrótkie spodnie! To jest coś, co ostatnio mnie intryguje :) Wiem, że skracają sylwetkę, wszyscy o tym wiemy. Projektanci też! A jednak projektują. Powiecie: no tak, ale oni prezentują je na takich Aniach Rubik, a na nich to wszystko wygląda świetnie! Wyzwólmy się z takiego myślenia, bo jeżeli wybierzemy właściwy fason i dobrze dobierzemy pozostałą część garderoby to wcale nie musi tak być. Jest tylko jedno "ale", jeżeli jesteś niziutka (co oczywiście jest urocze) to już wysoki obcas obowiązkowo! :)

Co było w czerwcu, maju, kwietniu ... :)

poniedziałek, 6 lipca 2015

Ostatnio przeglądając najnowsze posty moich blogowych koleżanek, zauważyłam, że jedna moja stylizacja bardzo je zainspirowała.  Powiem szczerze: bardzo się ucieszyłam. Bo przecież dla mnie, stylistki, jest to pewnego rodzaju sukces. 

'W krainie kolibrów"

czwartek, 2 lipca 2015

Upał. Żar leje się z nieba. Ani jednej chmurki tylko oślepiające słońce. Mrużę oczy i oczami wyobraźni przenoszę się w inny świat ...  rok 1863, Argentyna, ówczesna ziemia obiecana. Tysiące Europejczyków wyrusza do Buenos Aires w nadziei na lepsze życie, na nowe życie. Takie właśnie są losy bohaterów książki pt.:"W krainie kolibrów".