wtorek, 31 marca 2015

Żakardowa sukienka.

Już od jakiegoś czasu takie żakardowe tkaniny, tzw. obiciówki, bardzo mi się podobają. Mam nawet pewien plan krawiecki, ale na razie nie mogę znaleźć odpowiedniej tkaniny ;) 

poniedziałek, 30 marca 2015

30 marzec 2015r.

                                                      No to czeka nas pracowity tydzień! Za chwilę święta, ale, ale, zarobić się nie dajmy! ;) i trochę wytchnienia nam się należy! A jak jest taka chwila to polecam zrelaksować się np. przy filmiku ;)   To zapraszam do mnie! :)
                   filmik i fot.:  Olimpia Rakowska    


                                                            
sobota, 28 marca 2015

KoralowoZupełnie zapomnieliśmy o kolorze koralowym! Mamy bum na pastele: błękity, róże, mięty, cytrynki, ale nic się nie mówi o koralu! A przecież jest to bardzo ładny i twarzowy kolor!

piątek, 27 marca 2015

27 marca 2015r.


                                                       
W ten weekend przechodzimy na czas letni. Ojej! jak ja nie lubię tej zmiany!; zanim się przyzwyczaję to przez tydzień (co najmniej!) o godzinę krócej śpię, a to ból straszliwy ;) A do tego pogoda się skitrała i to wiosenne przesilenie  ... efekt taki, że bardziej ciągnie mnie do łózka niż do aktywnego spędzania czasu ;D
No, nie jest tak źle a na dowód tego przesyłam Wam radosny uśmiech, życząc miłego weekendu i zapraszam za filmik: dzisiaj szykownie! :)

                      filmik i fot.:  Olimpia Rakowska    

                                                     


środa, 25 marca 2015

Futrzane pompony ;)Wczoraj miałam bardzo zapracowany dzień i udało mi się tylko wkleić zdjęcia, na tekst już sił zabrakło. W pewnym momencie zorientowałam się, że siedzie przed komputerem i ... kimam ;) 

poniedziałek, 23 marca 2015

23 marca 2015r.


                                                    
Kochani, grypa wszystkich u mnie rozłożyła tylko nie mnie, co nie do końca jest fajne ;) Na szczęście to już końcówka, tylko mąż mi jeszcze został do wykurowania, ale same wiecie, jak mężczyźni chorują!!!

Zostawiam Was z filmikiem - zwiastunem a sama wracam do obowiązków; czas na wieczorny obchód ;D

                       filmik i fot.:  Olimpia Rakowska                  https://www.youtube.com/watch?v=nYzITg8Kjug
piątek, 20 marca 2015

Być slim?Siedzę przed komputerem i piszę ... a właściwie taki mam plan. I jak ten Tomek z jakiejś tam reklamy, który jedną ręką stuka w komputer a drugą wykonuje tysiące innych rzeczy

środa, 18 marca 2015

Koszula na miarę

Bluzka koszulowa to jedna z tych rzeczy, które muszą w szafie być, które chcemy w szafie mieć, które po prostu kochamy w szafie mieć! W kratkę, w groszki, w kwiatki, w esy floresy, z kołnierzykiem i bez, z falbanką, z kokardką, kolorowe ... no i oczywiście te białe,

wtorek, 17 marca 2015

17 marca 2015r.


                     
                                                  Lubicie koszule? Co za pytanie, wszyscy je lubią!  A czy mieliście koszule na spinki? Przyznam się, że zawsze taką chciałam mieć w swojej szafie ;) Ale nikomu nie przyszło do głowy, że my kobiety możemy chcieć, a nawet marzyć o męskiej koszuli w damskiej wersji ... aż do teraz. Trochę więcej o koszulach w kolejnym poście, a dzisiaj zapraszam na zwiastun! :)))


                          filmik i fot.:  Olimpia Rakowska 

                                                     


sobota, 14 marca 2015

Babski dzieńSiedzę przed komputerem z ambitnym postanowieniem napisania czegoś interesującego. Niestety nie idzie mi to zbyt dobrze - pogoda jest paskudna i cały dzień walczę z opadającymi powiekami a do tego mój małżonek bardzo zapragnął mojego towarzystwa i w związku z tym rozsiadł się na kanapie, włączył telewizor i ogląda skoki narciarskie. No i jak tu się skupić!? Coś czuję, że będzie ciężko;) 

czwartek, 12 marca 2015

Komin ale jaki!Zobaczyłam go na jakimś blogu i bardzo mi się spodobał. Komin, ale nie taki, jaki wszyscy znamy, jakiego możemy kupić w każdym sklepie. Ten oryginalny komin jest wyjątkowy

wtorek, 10 marca 2015

10 marca 2015r.

                    Przed nami miły wieczór. Po długim dniu, siadamy z cieplutka herbatą przed telewizorem a tu, po raz setny: "Nie lubię poniedziałku" !!!
Dla tych, którzy nie stawiają sobie za punkt honoru nauczyć się go na pamięć, zapraszam na zapowiedz mojej najnowszej stylizacji :D

Czy coś rzuciło się Wam w oczy ? ;)

                                 


                             filmik i fot.:  Olimpia Rakowska 


                                                               

niedziela, 8 marca 2015

Dzień kobiet :DDzisiaj nie będę zabierać Wam zbyt dużo czasu, bo z pewnością każda z nas chce wykorzystać ten ;) dzień i zmobilizować swoją drugą połowę do bardziej aktywnego spędzenia czasu. Na przykład odwiedzenia jubilera, albo eleganckiej restauracji albo chociaż da się wyciągnąć na spacer!
Życzę powodzenia i miłego świętowania :D

piątek, 6 marca 2015

Czacha!No, kochani, widzę, że filmik wywołał trochę zamieszania ;) A dokładniej mówiąc, czaszka na bluzce, wow!

czwartek, 5 marca 2015

5 marca 2015Wracamy do teraźniejszości. I oto całkiem sporymi krokami zbliżamy się do upragnionej wiosny :-) Miło jest, kiedy budzi Cię śpiew ptaków a za oknem już jest jasno. Wczoraj widziałam przelatującego na naszym domem, bociana! To już na pewno wiosna :)))

A oto kolejny zwiastun! Może nie do końca wiosny ... ale mojej stylizacji :)    Zapraszam!                                                

                           filmik i fot.:  Olimpia Rakowska 


                                                                wtorek, 3 marca 2015

Co było w lutym?

                                                 


Witam serdecznie na kolejnym posumowaniu a co za tym idzie, przypomnieniu moich stylizacji w minionym miesiącu.  W tym roku zima miała łagodny przebieg i w lutym też nie przymroziło ;) 
Z jednej strony dobrze bo nie namarzłam się na sesjach a z drugiej - nie, bo marzą mi się zdjęcia z białym puchem w tle :) 

niedziela, 1 marca 2015

Spodnie z lampasami.Spodnie z lampasami to nie nowość. Pamiętam jak "będąc młodą" krawcową uszyłam właśnie takie ;) Były proste i dość wąskie, z podwyższonym stanem. Wykrój miałam z trudem zdobytej Burdy. Naszycie lampasów po bokach to była już moja inicjatywa.